MEDIA

Aktualności

18 lutego 2021 roku, w naszej siedzibie został podpisany list intencyjny pomiędzy ARP Prefabrykacja i Krajowy Zasób Nieruchomości. Nasza spółka będzie współpracować z KZN przy realizacji programu Mieszkanie Plus, który jest jednym z głównych filarów Narodowego Programu Mieszkaniowego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

List podpisali Mariusz Wal, prezes ARP Prefabrykacja, Urszula Hofman, członek zarządu ARP Prefabrykacja, oraz Bartłomiej Drudziński, prezes KZN. 

Współpraca będzie polegać w szczególności na realizacji zadań w obszarach projektowania oraz realizacji inwestycji z wykorzystaniem usług, technologii oraz potencjału naszej spółki.

i

Chcemy promować budownictwo z prefabrykatów w Polsce

RZECZPOSPOLITA

Jesteśmy otwarci na wspieranie prywatnych producentów i tworzenie ważnej gałęzi rynku – mówi Mariusz Wal, prezes ARP Prefabrykacja.

i

Technologia modułowa przyszłością budownictwa

FPG24.pl

Niskobudżetowe kompleksy modułowe tworzone jako obiekty tymczasowe przechodzą do przeszłości. W ich miejscu pojawiły się nowoczesne budynki modułowe powstałe z prefabrykowanych materiałów. Wszystko po to, by maksymalnie skrócić czas realizacji, zmniejszyć koszty budownictwa, a także otworzyć się na przyszłość.

i

BetON, smog OFF

WPROST – Luty 2021

Ekologiczne i energooszczędne rozwiązania dominowały dotąd przede wszystkim w sektorze biurowym. W projektach mieszkaniowych stosowane były nielicznie, głównie przez inwestorów indywidualnych, którym zależało na tym, aby wprowadzić oszczędności do domowego budżetu. Obecnie zielone budownictwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a deweloperzy zaczynają testować rozwiązania przyjazne środowisku również w inwestycjach na większą skalę.

i

100% POLSKI PRODUKT - nagroda dla HM Factory Sp. z o.o. za beton antysmogowy

 DO RZECZY – Październik 2020

Podczas gali zorganizowanej w hotelu Arche w Warszawie, wręczono nagrody w konkursie 100% Polski Produkt organizowanym przez tygodnik „Do Rzeczy”. HM Factory Sp. z o.o. otrzymała nagrodę za beton antysmogowy.

Konkurs skierowany jest do polskich firm, które z powodzeniem podnoszą wartość własnych marek i odnoszą sukcesy rynkowe w Polsce i za granicą. W ramach konkursu nagradzane są ich najlepsze produkty lub usługi, do których wytworzenia użyto komponentów, technologii, know-how i kapitału polskiego.

W kategorii „Małe i średnie przedsiębiorstwa” wyróżnienie konkursowe za beton antysmogowy otrzymała firma HM Factory sp. z o.o. Firma opracowała własną technologię produkcji gotowych elementów do budownictwa mieszkalnego – ścian, schodów, balkonów – z mieszanki betonu o obniżonej emisyjności CO2.

i

TECHNOLOGIA MODUŁOWA PRZYSZŁOŚCIĄ BUDOWNICTWA

FORUM POLSKIEJ GOSPODARKI – Październik 2020

Niskobudżetowe kompleksy modułowe tworzone jako obiekty tymczasowe przechodzą do przeszłości. W ich miejscu pojawiły się nowoczesne budynki modułowe powstałe z prefabrykowanych materiałów.

Wszystko po to, by maksymalnie skrócić czas realizacji, zmniejszyć koszty budownictwa, a także otworzyć się na przyszłość.

i

MIESZKANIÓWKA CHCE PREFABRYKACJI

RZECZPOSPOLITA – 30.09.2020

Deweloperzy budujący „dla Kowalskich” jeszcze wolą cegły, ale popyt zgłaszają inwestorzy z szeroko rozumianego rynku najmu instytucjonalnego.

Zakładów produkujących betonowe prefabrykaty dla budownictwa mieszkaniowego nie brakuje, jednak gros wyrobów trafia na eksport, bo rodzimi deweloperzy wciąż wolą tradycyjne technologie. Rynkowi pionierzy prefabrykacji przekonują jednak, że zmiana podejścia to kwestia czasu.

PREFABRYKACJA PRZYSZŁOŚCIĄ BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO

Październik 2019

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. Film przedstawia produkcję elementów prefabrykowanych w fabryce HM Factory w Sochaczewie.

i

HM FACTORY ZDOBYŁO NAGRODĘ INNOWATORA WPROST

18.10.2019

Z radością informujemy, że HM Factory – spółka należąca do konsorcjum Grupa Inwest odebrała nagrodę Innowatora WPROST IX edycja.

Nagrodę przyznano w kategorii Budownictwo, za opracowanie innowacyjnej technologii produkcji, która zapewnia mniejsze przekroje elementów ściennych, dzięki czemu budynek postawiony z prefabrykatów pozwala na uzyskanie większej powierzchni, zachowując te same parametry użytkowe.

Nagrodę odebrał Bartosz Dąbrowski.